שיפור תהליכים

שיפור תהליכים מתמשך הוא אלמנט חובה בכל ארגון שרוצה להצליח או כזה שרוצה להצליח יותר. במיוחד כאשר מדובר על ארגונים עסקיים, קיפאון ארגוני והתעלמות מהצורך לשפר ביצועים, תהליכים ופרוטוקולים של בטיחות, מוביל לפגיעה בתוצאות העסקיות ולא פעם – גם במוניטין.

בשורות הבאות נראה מהי המשמעות של תקנים ואיכות עבור הארגון, ונראה אילו פעולות ניתן לעשות כדי להפוך את הארגון לחכם יותר, גמיש יותר, עם פחות תקלות ועם יותר הצלחות. 

תקנים ושיפורים

עבור הלקוח הממוצע, קיומם של תקנים שונים שהעסק מחזיק בהם הוא ערובה לאיכות. לא משנה אם מדובר על מסעדה, אולם אירועים, יצרן רהיטים או יבואן של מזגנים חשמליים, תקני איכות יצביעו על כך שמדובר על עסק איכותי, עם מוצרים איכותיים.

מלבד היותם אמצעים לקידום מכירות, הרי שתקנים שונים חשובים לא פחות מכך גם לצורך תפעול נכון יותר ותקין יותר של העסק והארגון, תוך שילוב פעילות של שיפור תהליכים מתמיד. מערכות לניהול בטיחות, למשל, שמסייעות לארגונים מכל התחומים להשתפר ולעמוד בתקני בטיחות חשובים, מאפשרות הימנעות מתקלות חמורות ומאירועים בטיחותיים. פגיעה של עובדים במהלך העבודה היא תופעה קשה שמזיקה לאספקטים שונים ובהם יח”צ (יחסי ציבורי) שליליים, הפן המשפטי (מעורבות בתביעות) והאווירה הפנימית בארגון. 

על מנת להצליח להביא לביצועים משופרים, להקטין תקלות ולהפוך לארגון לומד, עם אווירה חיובית ובטוחה יותר, מומלץ לנקוט בכמה אסטרטגיות במקביל:

ראשית, ניתן להיעזר בחברות ייעוץ, שמסוגלות למפות אסטרטגיות נפסדות או פחות אפקטיביות שננקטות בכל רמות הארגון.

שנית, ניתן להיעזר בחברות המתמחות בהטמעת תקנים, באמצעות מהנדסים, מומחי איכות ויועצים אחרים.

שלישית, ניתן לקיים הדרכות מקצועיות, מעת לעת, בקרב רמות שונות של הארגון. לעיתים ההדרכות יינתנו לשדרת הניהול הבכיר ולעיתים יינתנו לשכבה גדולה יותר של עובדים.

רביעית, הקמת מערכות מתקדמות שמסייעות לעמוד בתקנים מקומיים ובינלאומיים של ניהול ואיכות. כאשר מערכות כאלה עברו תהליך של הטמעה, האיכות הופכת לדבר מובנה בדי אן אי הארגוני.

חמישית, ימי עיון מרוכזים. האפשרות לספק הדרכות ועדכונים של אנשי מפתח באמצעות ימי עיון, מספקת תוצאות טובות יותר בשיפור המקצועיות הארגונית והיכולת האישית של עובדים ומנהלים.

שאלה? בירור?

קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל

התקשרו