תקן ISO 9001

כל מערכת ניהול איכות במפעלים המודרניים השונים מחייבים תקן שמעיד על טיב האיכות ועל הסטנדרט של המפעל. תקן ISO 9001 הוא תקן שקיים כבר שנים רבות ומציין את איכות מערכות הייצור והאיכות של מפעל מסוים. כל מפעל שמקבל תקן כזה מציים למעשה שהייצור בו עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בקרת איכות וכדי להגיע לכך הוא מעסיק מנהל איכות שדואג לבדיקת ההליכים ולתיקון כשלים וליקויים בו. חברת גל תופסים איכות מציעה את שירותיה בתחום בקרת האיכות בייצור לאחר שנים רבות של התמקצעות וצבירת ניסיון בתחום זה.

תקן ISO 9001

מהו תקן ISO 9001 ?

  • תקן זה הוא תקן בינלאומי שמתורגם גם בישראל ליישום המקומי שלו למערכת ניהול איכות בייצור. 
  • התקן מציין כי מפעל זה שקיבל אותו מסוגל לעמוד בדרישות הייצור המתמשכות באופן רציף של מוצרים שונים שהלקוח מצפה להם באיכות גבוהה. 
  • התקן גם מציין שמפעל זה עונה על כל דרישות החוק בנוגע ליישומו במפעל, במיכון ובנוהלי העבודה, הבטיחות וההיגיינה.
  • כשיש תקן ISO 9001 הכוונה היא לכך שהמפעל הוא גם בקשב ללקוחות שלו כדי לתקן ליקויים או להשביע את רצונם בפיתוח המוצר ובשמירה עקבית על האיכות שלו לאורך זמן. כלומר, רמה גבוהה שאינה משתנה עם הזמן.
  • המפעל שמקבל תו תקן זה גם מיישם הליכי שיפור ותיקון ליקויים כל הזמן מבלי לחכות לתקלות כדי להבטיח איכות של המוצר הסופי.
  • בניגוד למה שנהוג לחשוב, התקן מיועד גם לארגונים שמנהלים עובדים שמעניקים שירות ללקוחות והם מיישמים אצלם את כל העקרונות האלה גם ללא השתייכותם לתעשייה כלשהי.
  • התקן מבוסס על שבעת העקרונות: הלקוח במרכז, גישה תהליכית לעבודה, ניהול העסקת עובדים, שיפור של הליכי קבלת החלטות על בסיס נתונים והוכחות ויחסי גומלין.

עמידה בדרישות התקן מחייבת ניהול איכות

הבטחת האיכות של הארגון שלכם בייצור ובשירות היא מחויבת המציאות משום שארגונים וגופים רבים דורשים עמידה בתקן זה כתנאי לביצוע עסקים אתכם. לעתים תגלו שגם החוק מחייב זאת ולכן הבאת המפעל או הארגון שלכם למצב שבו תוכלו לקבל את תו התקן הבינלאומי והישראלי הזה הוא אינטרס ראשון במעלה למי שרוצה להתרחב ולהתבסס בעסקאות עם גופים גדולים יותר.

שאלה? בירור?

קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל

התקשרו